27/05/2021 ACFE Webinar

Ezúton szeretnénk meghívni Önt az EY és az ACFE Hungary következő rendezvényére, amelynek témája: az ISO 37301 Compliance management systems (CMS) szabvány, valamint a szabványosítás az etika és a vállalati compliance területén.

A rendezvény aktualitását az áprilisban megjelent ISO 37301 szabvány adja. Ez a sztenderd az ISO 19600 szabványt váltja, egészíti ki, és biztosít tanúsítható megoldást a vállalati compliance keretrendszer nemzetközi jó gyakorlatokhoz való felzárkóztatásában. A rendezvény első felében Szabó József, a Magyar Szabványügyi Testület képviselője ismerteti az ISO 37301 szabvány újdonságait és alapvető követelményeit. A második előadásban pedig Farkas Ádám, az EY szakértője a compliance területén tapasztalható sztenderdizációs trendről fog beszélni, valamint érinti az EU Whistleblowing Irányelvével kapcsolatos aktualitásokat.

Eseményünkön az alábbi kérdésekre is választ adunk:

Mik az ISO 37301 legfőbb követelményei?
Melyek az ISO 37301 tanúsításra való felkészülés kihívásai?
Mi adja a szabvány értékét, és mely szervezeteknek adhat a tanúsítvány piaci előnyt?
Milyen változásokat hoznak az ISO szabványok a vállalati compliance területén?

Előadók:

Szabó Jószef, Főosztályvezető, Magyar Szabványügyi Testület
Dr. Farkas Ádám, CFE, Senior Manager, EY

Időpont: 2021. május 27., csütörtök, 10:00 - 11:30
Helyszín: online, a visszaigazolásban küldött link alapján
A webinár nyelve magyar, a részvétel 2 CPE kredit pontra jogosít.
Az eseményen való részvétel díjmentes, azonban regisztrációhoz kötött. A regisztráció során megadott név a webinar ideje alatt látható lesz.

10/11/2021 ACFE Webinar

Az Európai Bizottság 2021. július 20-án jelentette be új AML/CFT témájú javaslat csomagját. Ezen alkalomból szervezzük aktuális rendezvényünket, hogy áttekintsük, milyen elvárásokat és új elemeket tartalmaz a javaslatcsomag. Milyen kihívásokat és lehetőségeket termet a javaslatcsomag a szabályozás hatálya alá tartozó vállalatok számára. Illetve megvizsgáljuk, melyek azok az aktuális trendek a nemzetközi és hazai AML/CFT ökoszisztémában, amelyek részben életre hívták a javaslatcsomagot.

Eseményünkön az alábbi kérdésekre is választ adunk:

Hogyan látják az egyes szerepelők - a szabályozó hatóság, a pénzügyi információs egység, a tanácsadók és a szabályozás hatálya aló tartozó bankok - a nemzetközi és a hazai AML/CFT ökoszisztéma jelenlegi állapotát és jövőjét?

Mik az EU új AML/CFT javaslatcsomagjának várható hatásai a a nemzetközi és a hazai AML ökoszisztémára?

Melyek a legújabb trendek az AML/CFT elkövetés és megelőzés terén?

Milyen kapcsolódási pontok lehetnek a csalás és a pénzmosás közt?

Előadók:

Simonka Gábor - Pénzügyőr alezredes, Főosztályvezető: Nemzeti Adó- és Vámhivatal, Központi Irányítás, Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Iroda – Az AML/CFT javaslatcsomag az FIU nézőpontjából
Vajda Bertalan – Főosztályvezető: MNB, Pénzmosás Vizsgálati Főosztály - Az AML/CFT javaslatcsomag felügyeleti apetkusai
Bácsfalvi András - Igazgató: MKB Bank, Compliance Igazgatóság; Elnök: Bankszövetség, Pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni munkacsoport – A legújabb csalás és pénzmosás elkövetési módszerek Magyarországon
Farkas Ádám – Associate Partner: EY, Forensic & Integrity Services - Regionális trendek a pénzmosás-megelőzés és detektálás terén

Időpont: 2021. November 10., csütörtök, 14:00 - 16:00
Helyszín: online, a visszaigazolásban küldött link alapján

A webinár nyelve magyar, a részvétel 2 CPE kredit pontra jogosít.

Az eseményen való részvétel díjmentes, azonban regisztrációhoz kötött. A regisztráció során megadott név a webinar ideje alatt látható lesz.

02/17/2022 ACFE Webinar

Az ACFE Hungary és a Deloitte Magyarország közös "A Business Email Compromise (BEC) csalások működése, hatásai és a hatékony védekezési módszerek" című webinárja, mely 2022. 02.23-án került megrendezésre online formában.

Webinar:

Az Business Email Compromise (BEC) néven elterjedt csalás során a számítógépes tolvajok számos módon álcázzák magukat pénzátutalási csalások elkövetésére. A BEC mérettől függetlenül minden vállalkozást súlyos pénzügyi kockázatoknak és veszteségeknek teheti ki.
Különösen kiszolgáltatottak közé tartoznak azok a vállalkozások, amelyek rendszeresen végeznek tranzakciókat külföldi partnerekkel.

A BEC-t érintő csalások mértéke egyre növekszik, mint egy relatíve alacsony kockázatú ámde magas hozadékkal kecsegtető módszer.

Előadásunkban bemutattuk a BEC működését valós életből vett példákkal szemléltetve, illetve kitértünk olyan módszerekre, melyekkel a szervezetek hatékonyan tudnak védekezni e költséges fenyegetés ellen.

Előadók:

Antal Lajos – Deloitte Partner – Risk Advisory – Cyber & Forensic

Antal Lajos a Deloitte Cyber Risk Services és a Forensic csapatának hazai vezetője. Több mint 20 év tapasztalattal rendelkezik csalásmegelőzés és csalásfelderítés területen. Az elmúlt években Lajos számos antikorrupciós és csalásfelderítési projektet irányított, ezeken belül is főként gazdasági bűncselekményekkel foglalkozott, pl. megvesztegetés, kartellek, különféle csalások és kötelességszegések. Lajos többször vezetett csalásfelderítő projekteket külföldi forensic szakemberekkel, elsősorban Németországból, az Egyesült Államokból és az Egyesült Királyságból, így több nemzetközi antikorrupciós szabályozás is ismeretes számára. Az elmúlt években a belső fejlesztésű Deloitte Halo visszaélés bejelentési megoldás hazai felelőse, és szakértője.

György Adél Virág, CFE – Deloitte Senior Manager – Risk Advisory – Internal Audit and Fraud Prevention

Adél 2012 óta a Deloitte magyarországi csapatának tagja, 2016 óta menedzseri, 2020 óta szenior menedzseri kapacitásban. Az elmúlt években Adél számos iparágban tevékenykedő ügyféllel dolgozott, főként belső ellenőrzések támogatásában, belső kontrollok értékelésében, valamint csalás megelőzéshez kapcsolódó projektekben, például a csalásokhoz kapcsolódó kockázatok felmérésében és antikorrupciós vizsgálatokban vett részt. Esetenként speciális csalásvizsgálatokat is lefolytatott könyvvizsgálati projektek keretében. 2015 óta Adél csalásvizsgáló (CFE) tanúsítvánnyal is rendelkezik, mely tovább segítette a csalásmegelőzési vizsgálatok során.

Időpont: 2022. Február 23., szerda, 14:00 - 15:30
Helyszín: Online

A webinár nyelve magyar, a részvétel 2 CPE kredit pontra jogosított.

error: Content is protected !!